user_mobilelogo

 Návrhy a realizace dřevěných konstrukcí – vše od schodiště po konstrukci rodinného domu…

Na dřevostavby se díky historickému vývoji stavění pohlíží, nebo pohlíželo jako na stavby nižší kategorie. Opak je pravdou a systémy s hlavní nosnou konstrukcí na bázi dřeva využívají i ta nejluxusnější sídla. Díky snadné opracovatelnosti a tvarovatelnosti dřeva je možné vykouzlit zajímavé tvary budov. A to jak prostorové, tak půdorysné. Je možné ho využít nejen na nosnou konstrukci, ale i podlahy, vnitřní a vnější obklady a dokonce i jako střešní krytinu.


Pokud jste se rozhodli pro dřevostavbu, tak Vaše budoucí bydlení rozkreslím ve specializovaném CAD/CAM programu pro dřevěné konstrukce (včetně jednotlivých vrstev opláštění), doplním Vaše požadavky a úpravy oproti projektu, případně dodám projekt pro stavební povolení.


Zpracováním v programu eliminuji nepřesnosti PD, které mohou vzniknout tím, že projektant pracuje pouze ve 2D a nemá možnost si ověřit veškeré souvislosti v celkovém 3D pohledu na konstrukci. Z programu si vyexportuji přesné výpisy pro objednávku rostlého řeziva, KVH, BSH a dalších materiálů, které mají být součástí dodávky, případně poskytnu výpisy střešních ploch pro objednání krytiny a veškerých doplňků. Samozřejmě Vám zašlu k odsouhlasení základní půdorysy, řezy a 3D pohledy na konstrukci. Po odsouhlasení konstrukci rád vyrobím ručně, případně odešlu data pro výrobu do firmy s tesařským CNC strojem. Konstrukci je možné připravit na staveništní montáž, kdy jsou jednotlivé stěny rozloženy na dílce. Skládají se potom přímo na základové desce a po zkompletování se postaví a usadí na správné místo. Je také možné připravit konstrukci pro paneláž. Stěna se pak na staveniště přiveze zkompletovaná, v různém stupni dokončení (např. rám jednostranně opláštěný ztužující deskou; rám oboustranně opláštěný, zateplený; adt.).

Po dokončení mé práce Vám předám dokumentaci skutečného stavu, kde uvidíte pozice jednotlivých prvků ve stěnách, umístění stropních trámů a systém kotvení stěn – vše, co se může hodit, když se po letech rozhodnete k domu přistavět pergolu, zimní zahradu, nebo upravit dispozice.

 

Kontaktní formulář

 

Výhody dřevěných konstrukcí

 • Moderní i tradiční stavby
 • Rychlá výstavba
 • Úspora energií
 • Suchá technologie výstavby
 • Šetrné k životnímu prostředí
 • Variabilní tloušťka tepelné izolace
 • Je to ze dřeva...

 

Jak postupovat?

 • Zavoláte...
  Sejdeme se...
  Připravím návrh,
 • včetně 3D vizualizace
  Vyrobím...
 • Smontuji...
 • ...Předám

Více

Kontakt

Petr Holub - Dřevěné konstrukce

Za Pazdernou 2573

Písek 397 01

Email: info@holubdk.cz

Telefon: +420 728 859 438

 

W W W . H O L U B D K . C Z                                                Stavíme Vaše hnízdečka....